מה זה עיצוב גרפי כל מה שצריך לדעת ב2020

אם אתם רוצים לדעת מה זה עיצוב גרפי תוכלו בעמוד זה לקבל אינספור טיפים ושיעורי הסבר שהכנו במיוחד בשבילכם ביוטיוב. השיעורים מסבירים על רמת העיצוב גרפי והקשר שלו לחברות הייטק ובשפה העברית. נוכל לראות כל יום ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם מודעות פרסום של עסקים שונים. כל מודעת פרסום נעשתה על ידי מעצב גרפי בשימוש  אלמנטים ויזואליים תוך מתן דגש על חוקי העיצוב הגרפי. את האלמנטים הוויזואליים המעצבים עיצבו בתוכנות גרפיות של חברת אדובי.

השפה העיצובית בעיצוב גרפי ב2020

כדי להיות מעצב גרפי ולעסוק בתחום העיצוב הגרפי אתם צריכים ללמוד איך לחשוב בצורה שתעזור ללקוחות שלכם לקדם את העסקים שלהם באמצעות אלמנטים ויזואלים. תחילת תחשבו איזה אלמנטי ויזואלים צריכים להשתמש במודעת פרסום או איזה צבע להשתמש באפליקציה. לצבעים יש משמעות מאוד גדולה בגלל שהם אלה שמשפיעים על בני האדם. אם הצבעים הם חמים הם ישפיעו בצורה כזו או אחרת ויתאימו לנושאים מסוימים. מעצבים גרפיים בתקופת הלימודים לומדים על קהל היעד של בית העסק ורק לאחר מכן מתחילים לחשוב איזה גרפיקות להניח במודעות. תוכלו לראות מכללה לעיצוב גרפי מאוד מומלצת ללימודי עיצוב גרפי אונליין בקישור הזה תוכלו לראות אין ספור שיעורים והסברים על עולם העיצוב הגרפי.

התוכנות הגרפיות – אדובי

בלימודי עיצוב גרפי לומדים את חוקי העיצוב ומשתמשים בתוכנות של חברת אדובי. התוכנות של חברת אדובי פוטושופ אילוסטרייטור ואינדיזיין.

פוטושופ – תוכנות פוטושופ משמשת ליצירת מניפולציות על תמונות ובאמצעות התוכנה אפשר לבצע פרסומות וטקסטים שידברו ויעבירו מסר על משמעות המותג שאותו אנחנו מפרסמים. התוכנה היא מניפולטיבית מאוד ואפשר לקחת כל תמונה ולהפוך אותה למוכרת ודרמטית.

אילוסטרייטור – תוכנת אילוסטרייטור שימושית מאוד בעולם המיתוג הגרפים ובאמצעות התוכנה אפשר לצייר צורות ויזואליות ולהשתמש בזה למטרות מיתוג עסקים. כל הלוגואים המפורסמים שרואים נעשו אך ורק על ידי תוכנת אילוסטרייטור כי היא קלה מאוד לביצוע עבודה זו.

אינדיזיין – תוכנת אינדיזיין שימושית מאוד בהוצאות לאור וחברות פרסום באמצעות התוכן המעצבים הגרפיים הגרפיקאים מכינים חוברות וקטלוגים מוצרים לקידום מכירות של עסקים. בתוך תוכנת אינדיזיין נכניס עיצובים שנעשו בפוטושופ ואילוסטרייטור ונסדר אותם לפי עמודים, אינדיזיין היא לא תוכנת עיצוב אלא אך ורק תוכנה שמסדרת טקסטים לכמות רבה של עמודים.

תיק עבודות עיצוב גרפי

במסגרת לימודי עיצוב גרפי במכללות לעיצוב או בתי ספר לגרפיקה החשיבה קונספטואלית תהייה בשימוש בתוכנות גרפיות על כך דיברנו קודם במהלך הלימודים תבנו דוגמאות רבות הנקרא תיק עבודות. תיק עבודות זה הפנים שלכם לאחר סיום הלימודים ותיק עבודות תצטרכו להראות למעסיקים או ללקוחות שיבחרו לעבוד איתך. תחום העיצוב הגרפי הוא מאוד רחב לכן חשוב מאוד להראות בתיק העבודות כיצד חושבים מעצבים גרפיים ומעבירים את הטרנדים חדשים שהולכים בעולם העיצוב כיום ב-2020.

תעודות בעיצוב גרפי

כיום זה לא מעניין אף אחד איזה תעודה יש לכם או איפה למדתם, מה שיבדקו מעסיקים או חברות הייטק שיעבדו איתכם זה אך ורק איך אתם חושבים כמעצבים גרפים לא מעניין תעודות אלה רוצים לראות מה אתם יודעים לעשות בקיצור כיצד אתם חושבים קונספטואלית. יבדקו איזה צבעים אתם מעבירים וכיצד להשתמש באלמנטים ויזואליים בצורה נכונה כדי להעביר את המסר.

בעולם העיצוב הגרפי עבודה

כדי להתחיל לעבוד בתחום עיצוב גרפי תצטרכו בסיום הלימודים או תוך כדי הלימודים להתחיל להתקשר עם חברות שונות. תצרפו קישור לתיק עבודות שעשיתם בתקופת הלימודים. שיתוף הפעולה עם חברות הייטק הוא מאוד גבוה והביקוש יצר מחסור במעצבים גרפיים בתעשייה הישראלית כולה, רוב בוגרי לימודי עיצוב גרפי בעשור הקודם היו פונים אך ורק לעבוד בבתי דפוס הוצאות לאור כיום המצב שונה ונוכל לראות שבשנים האחרונות מעצבים גרפיים עובדים בשיתוף פעולה עם מתכנתים או מאפיינים כדי להעביר את השפה החזותית בצורה נכונה. מעצבים גרפיים יעצבו אתר אינטרנט, אפליקציות, ועוד אינספור תחומים שחברות הייטק צריכים. מרבית הבוגרים בוחרים לעבוד בתחום עיצוב וגרפיקה כעצמאי מהבית או פרילנסר.