האם כדאי ללמוד עיצוב גרפי – האם כדאי ללמוד גרפיקה ושווה?

אחת השאלות שכל אחד שואל את עצמו לפני שהוא הולך ללמוד נושא מסוים האם כדאי להשקיע זמן וכסף במקצוע. הרי אף אחד לא רוצה לבזבז את הזמן שלו ולכן מומלץ לעשות סקר שוק לפני שעושים הסבה מקצועית או בוחרים קריירה לחיים. בכתבה הבאה נסביר לכם על עולם העיצוב הגרפי ועל הביקוש בתחום. הכנוו במיוחד בשבילכם אוסף שיעורים שמסביר מה זה עיצוב גרפי וכיצד מעצבים גרפיים משתלבים בחברות הייטק. השיעורים מוסברים בשפה העברית ומתאימים לכל אחד שרוצה לקחת חלק. אם אתם אוהבים את עולם האמנות הדיגיטלית בהחלט תמצאו במקצוע הזה הכנסה יציבה ופרנסה בשפע.

הביקוש בתחום העיצוב הגרפי

בתחום העיצוב הגרפי ובניית אתרים הביקוש גבר בעשור האחרון. הטכנולוגיה שינתה את פני  האינטרנט בכל הכיוונים. עסקים ללא מעצבים גרפיים לא יכולים להתקיים. עסק ללא אתר אינטרנט לא יכול לשווק ולמכור את המוצרים שלו או להגדיל את מערך המכירות. הגולשים של היום מחפשים מידע אך ורק באינטרנט ותפקיד המעצבים הגרפיים  להראות את אתר האינטרנט או את החברה הכי מרשימה מאוד. במהלך הלימודים בעיצוב גרפי הסטודנטים לומדים כיצד לשווק עסקים במדיות השונות. אם בעבר רוב הבוגרים היו פונים לעבוד אך ורק במשרדי פרסום או חברות  של הוצאות לאור המצב היום שונה מאוד. הביקוש מצד חברות ההייטק יצר משבר תעסוקתי חריף מאוד בכוח אדם הישראלי כי מעצבים גרפיים מעדיפים לעבוד בחברות הייטק כי השכר שם גבוה מאוד.

איפה לומדים עיצוב גרפי

בתחום העיצוב הגרפי אפשר ללמוד במכללות לעיצוב גרפי או בתי ספר לגרפיקה ממוחשבת לעולם ההייטק. יש את האפשרות ללמוד אונליין מהבית בהוראה פרטית ואישית. תוכלו לראות באתר הבא לראות בית ספר מומלץ מאוד ללימודי מקצועות העיצוב וכל זה דרך האינטרנט. לימודים אונליין מתבצעים דרך תוכנה שמאפשרת למורה לעבוד ישירות על המחשב של הסטודנט. המורה  צופה במסך של הסטודנט ולאחר מכן מתחיל להסביר על עולם העיצוב הגרפי. במהלך השיעור המורה יזיז את העכבר של הסטודנט ובמידה ויש נושא שהוא לא ברור המורה יחזור על החומר עד שהסטודנט יבין את כל החומר במלואו. לכל אורך הקורס מתקבלים שיעורי-בית ותרגילים כדי לחזור על החומר שהתוכנה מאפשרת. בלימודי עיצוב גרפי בשיטת לימודים אונליין פרטית במתכונת של שיעורים פרטיים אחוזי הצלחה מאוד גבוהים בגלל שהוראה פרטית ידוע כההוראה שמאפשרת לאנשים ללמוד בקצב אישי לתיק עבודות. בשיעורים המצורפים תוכלו לראות כיצד מעצבים גרפיים עובדים במקומות עבודה עם שימוש בפקודות פשוטות מאוד ויצירתיות בתוכנות הגרפיקה של חברת אדובי ומערכות לבניית אתר אינטרנט

עבודה מהבית

סטודנטים רבים לאחר סיום לימודי מעצבים גרפיים במסלול תקשורת חזותית מעדיפים לעבוד מהבית ובצדק. מעצבים נותנים שירותי גרפיקה גם למשרדי פרסום וגם לחברות היי-טק יחדיו. בחברות הייטק המעצבים עובדים בשיתוף פעולה מלא עם מתכנתים כדי לעצב אפליקציות או אתרי אינטרנט. מעצבי גרפיקה הם אלה שקובעים את חוויית המשתמש ואיזה צבעים צריכים להיות באתר האינטרנט או באפליקציה. מתכנתים הם לא מעצבים גרפיים כי הם לא למדו את הנושא הזה במדעי המחשב. מתכנתים קובעים את הקודים ואת כל שפת התכנות שהאפליקציה צריכה להיות ומעצבי הגרפיקה קובעים איזה צבע מתאים. השיתוף הוא הדוק מאוד ומאפשר עבודה בשפע למי שבוחר לעבוד בתחום זה. כולנו יודעים שהשכר בתחום ההיי-טק גבוה מאוד וכיום מעצבים גרפיים ללא ניסיון יכולים להתחיל עם שכר של 17 אלף שח בתחום ההיי-טק ובמידה שמעצבים גרפיים מעדיפים לעבוד בחברות פרסום יכולים להתחיל עם שכר של 12 אלף שח נטו

מסלול לימודי עיצוב גרפי ובניית אתרים

בלימודי עיצוב גרפי לומדים כיצד לחשוב כמעצבים גרפים ולשווק עסקים במדיות השונות. כולנו רואים פרסומות רבות בפייסבוק ובאינסטגרם. מעצבים גרפיים הם אלה שקובעים איך לשווק את המודעה בצורה הנכונה תוך התאמה קונספטואלית בשימוש בצבעים על פי תורת הצבעים. לצבעים יש משמעות מאוד חזקה ביצירת פרסומות הצבע משפיע על בני אדם בצורה כזו או אחרת. במהלך הלימודים תלמדו את התוכנות הגרפיות היות וזה הדבר היחידי שדרכו מעצבים גרפיים עובדים.

להתקבל למקומות עבודה

כדי להתקבל למקומות עבודה עליכם לבנות תיק עבודות. זה לא משנה איזה תעודה יש לכם או אם למדתם את התחום הזה לבד בעצמכם. מה שיבדקו בחברות פרסום או חברות הייטק זה אך ורק איך אתם מעצבים גרפיים. בתיק העבודות יבדקו כיצד אתם מעבירים קונספטואליות תוך שימוש בטרנדים חדשים המקובלים בתעשייה. ככל שתיקח העבודות שלכם רחב מאוד תוכלו להשתלב במהירות או לעבוד מהבית כפרילנסרים עצמאיים.