לימודי תקשורת חזותית – מה צריך לדעת ללמוד כדי לעבוד בחברות הייטק

רוצים לעבוד בחברות הייטק? מה מעצבים גרפיים עושים במשרדי פרסום? הכנו לכם כתבה שתסביר לכם כיצד אפשר להתקבל לתעשייה כה גדולה ומבוקשת כמו עיצוב גרפי. בעמוד זה הכנו לכם שיעורי גרפיקה שיכולים להסביר לכם מה מעצבים גרפיים עושים במקומות עבודה. השיעורים מוסברים בשפה העברית ומתאימים לכל אחד שרוצה לקחת חלק בתחום זה.

מה זה תקשורת חזותית?

תקשורת חזותית מורכבת משני מסלולים המסלול ראשון הוא עיצוב גרפי בו אנשים לומדים את כל השפה החזותית וכיצד לתרגם אותה במדיות שונות. בסיום לימודי עיצוב גרפי המעצבים פונים ללימודי המשך של בניית אתרים ואפליקציות. כל המכלול שלימודי עיצוב גרפי + לימודי מדיה דיגיטלית נקראת תקשורת חזותית. במהלך הלימודים הסטודנטים מבצעים תיק עבודות ומשתמשים בתוכנות גרפיות למערכות לבניית אתרים כדי לבנות את תיק העבודות שלהם ולהבין את המהלכים בתחום ההיי-טק.

איפה לומדים תקשורת חזותית?

תקשורת חזותית נלמדת במכללות לעיצוב גרפי או בתי ספר מקצועיים במקצועות ההייטק. כמובן שאפשר ללמוד את התחום אונליין במסלול לימודים מקצועי ללימודי תעודה ובניית תיק עבודות. בקישור הבא תוכלו לראות בית ספר ללימודי מקצועות ההייטק שמלמד סטודנטים אחד על אחד דרך האינטרנט תוך שיתוף מסכים. המורה יכול לצפות במסך של הסטודנט ולהסביר אחד על אחד איך מעצבים גרפיקה מקצועית המתאימה אותה למערכות לבניית אתרים. במהלך השיעור אם יש נושאים לא ברורים המורה יחזור איתכם שוב עד שתשלטו בחומר במלואו. לימודים במתכונת של שיעורים פרטיים יבטיחו לכם להגיע לרמות מאוד גבוהות בעיצוב ותיק עבודות שיפתח לכם דלתות בתעשייה. לכל אורך הקורס תקבלו שיעורי בית ותרגילים כדי לפתח לכם את היצירתיות והכישרון העיצובי.

התוכנות הנלמדות בלימודי תקשורת חזותית

במסגרת לימודי תקשורת חזותית תלמדו את התוכנות של חברת אדובי פוטושופ אילוסטרייטור ואינדיזיין. לכל תוכנה יש תפקיד אחר בקריירת המעצבים הגרפיים והשילוב של כולם מאפשר לעצב גרפיקה חזותית לקידום מכירות עסקים באינטרנט או באמצעות התוכנות האלה אפשר לשלב אלמנטים ויזואלים במערכות לבניית אתרים ואפליקציות. לכל אורך הלימודים תלמדו כיצד לפתח את החשיבה היצירתית תוך שימוש באלמנטים ויזואלים לבנייה קונספטואלית ושימוש בצבעים נכונים על פי תורת הצבעים. תיק העבודות הוא אחד הדברים החשובים ביותר כדי להתקבל למקומות עבודה.

איך להתקבל לעבוד בחברות הייטק?

כדי להתקבל לעבוד במשרדי פרסום וחברות הייטק תצטרכו תיק עבודות מקצועי שיוכל להגיד שאתם באמת מבינים את עולם העיצוב הגרפי. תעודות כבר לא פותחות דלתות לאף אחד בתחום הזה ואף אחד לא מעניין אותו איפה למדתם את התחום. מה שרוצים לראות זה ניסיון שעשיתם בתקופת הלימודים וכיצד אתם יכולים לעצב גרפיקה לפי הטרנדים החדשים המקובלים בעולם העיצוב הגרפי. יבדקו כיצד אתם חושבים ומפתחים רעיונות או איך האפליקציה שלכם נראית. ככל שתיק עבודות שלכם מדבר על הטרנדים החדשים תוכלו לעבוד ולהתקבל לחברות היי-טק.

השכר בתחום

משכורת של מעצבים גרפיים משתנה בהתאם למקום שהם בוחרים לעבוד בו. מעצבים גרפיים מבוקשים בעולם ההייטק בגלל המחסור בכוח אדם. אפשרויות העבודה הם רבות יותר לעומת העבר. אם בעבר רוב הבוגרים היו עובדים אך ורק בחברות פרסום או בתי דפוס היום אפשרויות העבודה הן רבות ומגוונות. מעצבים גרפיים לאחר לימודי בניית אתרים ועיצוב אפליקציות יעבדו בשיתוף פעולה עם מתכנתים בחברות הייטק. מתכנתים הם לא מעצבים ולכן המעצבים הגרפיים הם אלה שיתנו את השפה העיצובית. שכר של מעצבים גרפיים ללא ניסיון בחברות הייטק יהיה 18000 שח. במידה ואתם בוחרים לעבוד במשרדי פרסום או הוצאות לאור השכר 12 אלף שח. בתחום העיצוב הגרפי מרבית הבוגרים בוחרים לעבודה מהבית כפרילנסר מקצועיים ולפתוח סטודיו עצמאי לשירותי גרפיקה שונים.