איך ללמוד עיצוב גרפי לבד? טיפים למעצבים גרפיים מתחילים

אוהבים את עולם העיצוב הגרפי? רוצים לעבוד מהבית בתחום הכי רווחי? מה מעצבים גרפים עושים בחברות הייטק או משרדי פרסום? על כל השאלות האלה נענה לכם בכתבה המדהימה שהכנו במיוחד עבורכם כדי שתדעו מה זה עיצוב גרפי ולקראת מה אתם נכנסים. השיעורים מוסברים בשפה העברית ביוטיוב ומתאימים לכל אחד או שרוצה לקחת חלק מעולם זה. אם אתם אוהבים את עולם האמנות הדיגיטלית בהחלט תמצאו בתחום עיצוב גרפי מקצוע מפרנס ורווחה כלכלית. בכתבה נפרוס לכם את כל הרעיונות איך להיות גרפיקאי.

מה זה עיצוב גרפי

באמצעות עיצוב גרפי עסקים מקדמים את המכירות ברשתות החברתיות כמו פייסבוק והרשת החברתית החדשה אינסטגרם. מעצבים גרפיים הם אלה שמכינים את הפרסומת ואת המסרים השיווקיים באמצעות גרפיקה קונספטואלית עם צבעים שמתאימים בהתאם לקהל היעד שאליו אתם מפרסמים. את העיצובים הויזואליים המעצבים עובדים בתוכנות של גרפיקה ממוחשבת ששייכות לחברת adobe.com  אדובי מעל 25 שנה משדרגת כל הזמן את התוכנות הגרפיקה כדי שלמעצבים הגרפיים יהיה מהיר יותר לעצב. בלימודי עיצוב גרפי תבנו תיק עבודות בגלל שזה הדבר הכי חשוב היום כדי להתקבל למקומות עבודה.

התוכנות בעיצוב הגרפי בשימוש גרפיקאים

לימודי עיצוב גרפי כוללים את ההדרכה בתוכנות של חברת אדובי שהם פוטושופ, אילוסטרייטור, בתוכנת אינדיזיין כל תוכנה יש לתפקיד אחר. בכדי שהמעצבים גרפיים יתנו שירותי גרפיקה הם צריכים לשלוט בכל התוכנות האלה. התוכנות מלאות בפקודות מדהימות ליצירת מניפולציות על תמונות ובניית מיתוג לעסקים כמו לוגואים. התוכנות משתלבות אחת בשנייה ויוצרות את העיצוב הסופי. לכל אורך הלימודים תהיו עסוקים בשליטה בתוכנות ובבנייה גרפית של אלמנטים בהתאם לחוקי עיצוב גרפי עם שימוש בטרנדים חדשים לקראת שנת 2020.  לכל אורך הקורס תבנו את  תיק עבודות כדי להציג ללקוחות וחברות שתרצו או לעבוד איתם.

איך ללמוד עיצוב גרפי לבד? איך ללמוד גרפיקה ממוחשבת דרך האינטרנט?

לימודים אונליין בעיצוב גרפי מתקיימים בשיטת שיעורים פרטיים אחד על אחד ללימודי תעודה ותיק עבודות. בקישור הבא תוכלו לראות בית ספר מומלץ ללימודי גרפיקה ועיצוב עם מורה פרטי מעבר לקו,  בית הספר יספק לכם תוכנה שמאפשרת למורה האישי לעבוד ישירות על המסך של הסטודנט. המורה צופה במסך ומזיז את העכבר תוך הסברים על עולם העיצוב הגרפי. במידה ויש שאלה או נושא שלא ברור המורה יחזור שוב כדי לבנות איתכם את כל המהלכים בצורה מסודרת. לאחר סיום השיעור אתם מקבלים שיעורי-בית ותרגילים כדי לפתח את החשיבה הגרפית ושליטה בפקודות שלמדתם.
כדי להצליח בתחום העיצוב הגרפי תצטרכו זמן כדי לתרגל ולהכין שיעורי בית!  הסוד במקצוע הזה זה התרגול. ככל שתתרגלו את החומר בצורה מעמיקה תוכלו לשלוט ולפתח את היצירתיות ליצירת עיצובים מדהימים.

תיק עבודות בעיצוב גרפי למה הוא כל כך חשוב?

זה לא משנה איזה תעודה יש לכם או אם למדתם עיצוב גרפי לבד. מה שחשוב זה אך ורק תיק עבודות היא. אומנם אתם לומדים עיצוב גרפי לבד אבל יש לכם מורה מעבר לקו אז זה לא בדיוק לבד רק שמאפשר לכם נוחות מקסימלית בלי לצאת מהבית. בסיום הלימודים תקבלו תעודה שמסכמת את כל מה שלמדתם. תיק עבודות הוא הדבר הכי חשוב כדי להתקבל למקומות עבודה כי אף אחד לא מעניין אותו איפה למדתם או אם יש לכם בכלל תעודה. מה שרוצים לראות את זה אך ורק איך אתם יודעים להעביר טרנדים חדשים בעיצוב גרפי וכיצד אתם מבצעים פרסומות או באנרים מקצועיים לרשתות החברתיות. ככל שתיק עבודות שלכם ידבר על עולם העיצוב הגרפי תוכלו להתקבל למקומות עבודה במהירות או לעבוד בתחום זה מהבית.

העבודה בעיצוב גרפי

נוכל להגיד לכם שיש עבודה בשפע בתחום עיצוב גרפי ויש לכך כמה סיבות, אחת הסיבות שבשנים האחרונות הטכנולוגיה שינתה את פניה וחברות היי-טק שואבות מעצבים גרפיים באופן שוטף מידי חודש. מדינת ישראל נמצאת במחסור עצום של כוח אדם ובגלל זה מגיעים אלפי מעצבים גרפיים מחול ועושים רילוקיישן בישראל כדי לתת שירותי גרפיקה ועיצוב לחברות הייטק. המחסור   בגלל שמשרדי פרסום ובתי דפוס צריכים מעצבים גרפיים באופן שוטף. מעצבים גרפיים לאחר סיום הלימודים מעדיפים ללכת לעבוד בחברות הייטק בגלל השכר.

העבודה פרילנס בצורה עצמאית

מרבית המעצבים שמסיימים לימודי עיצוב גרפי בכל צורה שהיא מעדיפים לעבוד בתחום זה מהבית כפרילנסרים מקצועיים ולתת שירותי גרפיקה ועיצוב גם לחברות היי-טק לפיתוח אתר אינטרנט וגם להוצאות לאור. השכר בחברות הייטק למעצבים גרפיים מתחילים יכול להתחיל ב 17 אלף שח נטו במידה ואתם בוחרים לעבוד בבית דפוס או חברה להוצאה לאור תוכלו להרוויח משכורת התחלתית של 12 אלף שח. אם יש לך ניסיון בתחום עיצוב וגרפיקה ממוחשבת או אין לכם זה לא חשוב בתחום עיצוב גרפי מה שחשוב זה אך ורק שאתם יודעים לעצב גרפיקה בצורה הנכונה תוך שמירה על הטרנדים החדשים בעולם העיצוב.