מה זה פוטושופ – תוכנה לעיצוב ועריכת תמונות

אוהבים את עולם האמנות הדיגיטלית? רואים תמונות עם עיצובים ושואלים איך עושים את זה? בכתבה הבאה נסביר לכם מה זה פוטושופ וכיצד אתם יכולים יכולים ללמוד את התחום הזה לתחביב או לעשות כסף מהבית דרך ידיעה של תוכנת פוטושופ. הכנו במיוחד בשבילכם שיעורים רבים ביוטיוב שמסבירים על יכולות תוכנת הפוטושופ וכיצד מעצבים גרפיים גרפיקאים עושים מניפולציות על התמונות.

תוכנה חשובה בעולם העיצוב הגרפי

תוכנת הפוטושופ  תוכנה העיקרית שעובדים איתם מעצבים גרפיים וגרפיקאים וגם צלמים. לתוכנה כלים מדהימים ופשוטים שמאפשרים ליצור מניפולציות או לתקן תמונות לאחר צילום. האם התוכנה היא אך ורק לצלמים? התשובה היא לא, מעצבים גרפיים באמצעות התוכנה מבצעים מניפולציות גרפיות למעצבים כדי להכין פרסומות לרשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם. נוכל לראות באינסטגרם אינספור מודעות פרסום של עסקים שמפרסמים מדי יום. ברשתות החברתיות תמונות נחשבות לאחד הדברים המוכרים ביותר ועוזרים לעסקים לשווק את המוצרים שלהם. פוטושופ תוכנה מניפולטיבית ביותר יכולה לקחת כל תמונה סתמית ומשעממת ולתת אפקטים מדהימים תוך שילוב של טקסט לקידום המכירות.

רוצים ללמוד את פוטושופ ואין לכם זמן?

בתוכנת הפוטושופ אפשר ללמוד במגוון מסלולים. בתי ספר לגרפיקה ממוחשבת ומכללות לעיצוב גרפי מעבירים קורסים לרוב של מעצבים גרפיים ותוכנת הפוטושופ נלמדת כחלק ממסלול לימודים זה. במידה ותרצו ללמוד את פוטושופ תמיד תוכלו ללמוד את התוכנה דרך האינטרנט עם מורים פרטיים שמחוברים אליכם. בית הספר יספק לכם מורה אישי  שיעבוד איתכם אונליין דרך שיתוף מסכים. במהלך השיעור תקבלו הסברים מעמיקים איך לעבוד ולעצב גרפיקה ממוחשבת ולאחר מכן תצטרכו לתרגל. במידה ויש נושא שהוא לא ברור תקבלו הסבר נוסף כדי לגרום לכם להצליח ולהבין את כל מה ש תוכנת פוטושופ מציעה. בסיום השיעור תקבלו שיעורי-בית תרגילים כדי לחזור על מה שלמדתם ולפתח לכם את יכולות העיצוב בתמונות.

לימודי פוטושופ אונליין באינטרנט

תוכלו לראות בקישור הבא מסלול לימוד מומלצים דרך האינטרנט ולשקול למידה אישית ופרטית. את תוכנת פוטושופ לומדים לאינספור מטרות וכולם לומדים בסופו של דבר את כל הכלים רק כל אחד לוקח לעצמו את מה שהוא רוצה מהתוכנה. התוכנה כמו שאמרנו קודם היא לא רק למעצבים גרפים ונוכל לראות מעצבי האופנה שמשתמשים בתוכנת הפוטושופ ליצירת מניפולציות ועיצובים על בגדים. הדמיות דיגיטליות מורכבות ועוד אינספור תחומים שתוכנת הפוטושופ מאפשרת.

עיצוב אתרים בפוטושופ

בעולם האינטרנט נוכל לראות את פוטושופ שיש לה תפקיד מאוד חשוב. באמצעות התוכנה מעצבי אתר האינטרנט מכינים את כל מה שאתר אינטרנט צריך. פוטושופ מאפשרת לעצב גרפיקה באיכות מאוד נמוכה כי באתר האינטרנט צריכים של כל האלמנטים הויזואלים יהיו במשקלים מאוד נמוכים לכן photoshop היא אחת התוכנות המרכזיות בעיצוב אתרי אינטרנט ואפליקציות. נוכל לראות אפליקציות מאוד מפורסמות שנעשו בתוכנת הפוטושופ ולאחר מכן עברו תיכנות על ידי מתכנתים כדי שירצו מהר אצל הגולשים.

פוטושופ תעודה

בסיום לימודי פוטושופ תכינו דוגמאות רבות ותקבלו תעודת סיום לימודים. תיק העבודות יהיה בהתאם לנושאים שאתם צריכים ללמוד בתוכנת הפוטושופ. כדי להגיע לרמות עיצוב מאוד גבוהות בתוכנה תצטרכו לתרגל ולהשקיע הזמן בשליטה בפקודות התוכנה. ככל שתתרגלו את הפקודות תוכלו להגיע לרמות מאוד גבוהות.